Замок оновлюється: для цього «Паланок» витратив понад 3 млн. гривень
Міська рада, опубліковано 03 листопада 2020 року о 16:20

Мукачівський Історичний Музей / Palanok castle  витратив на реконструкцію древньої історичної пам'ятки міста та благоустрій території  3 млн.  137 тис. грн. Це кошти, які заклад заробляє за рахунок вхідних квитків, - повідомляє директора закладу Михайло Белеканич.

Зокрема,

- встановлено пропускної турнікетної системи вартістю 142 тис.  грн.

- встановлення системи відеоспостереження загальною вартістю 77 тис. грн.;

- проведення поточних ремонтів колон в Нижньому дворі,  арки та бастіону Середнього двору, ремонт та благоустрій Нижнього двору, ремонт фасаду колодязя 120 тис. грн.

- встановлення зовнішнього освітлення комплексу будівель споруд та ровів замку «Паланок» - 1 млн. 320 тис. грн.

- розробка проєктно-кошторисної документації для реставрації будівель літери «А» i «В» Нижнього двору замку «Паланок» - 86 тис. грн.;

- проведення поточного ремонту приміщень Середнього двору та підвал для створення нової експозиції «Камера катувань» - 167 тис.  грн.

- для створення експозиції присвяченої розвитку ливарної справи на Закарпатті закуплено експонати  123 тис. грн

- проведення поточного ремонту приміщень та благоустрою території музею (побілка та штукатурка бастіонів, розчищення ровів, очищення стін від рослинності, заміна вікон та дверей) 118 тис. грн.

- проведено поточний ремонт дворового покриття Середнього двору музею, ремонт  фасаду будівель Середнього двору Замку, стін Північно-Східного бастіону (Верхній двір) загальною вартістю 260 тис. грн.

- придбано кондиціонери – 206 тис. грн.;

- закуплено та встановлено обладнання для системи відеоспостереження на суму 188 тис. грн.

- викладено кам’яну бруківку та встановлені спеціальні розмітки для паркування автомобілів. Загалом облаштовано 16 паркомісць, 2 з яких - для людей з обмеженими можливостями. Також виділено зону для відпочинку та встановлено флагштоки з прапорами міста Мукачева та України. Здійснено ремонт мосту, що з'єднує Нижній та Середній двір замку – 276 тис.  грн.

- виконано поточний ремонт фасаду годинникової вежі – 50 тис.  грн., а також проведено роботи відновленню фасадів Верхнього двору замку.