Затверджено Програму економічного і соціального розвитку Мукачівської міської територіальної громади на 2021 рік та основні напрямки розвитку на 2022-2023 роки
Відділ економіки, опубліковано 22 грудня 2020 року о 17:09

На позачерговій сесії Мукачівської міської ради затверджено Програму економічного і соціального розвитку Мукачівської міської територіальної громади на 2021 рік та основні напрямки розвитку на 2022-2023 роки.

Програма розроблена відділом економіки Мукачівської міської ради спільно з виконавчими органами Мукачівської міської ради та старостинськими округами, враховуючи пропозиції підприємств, організацій та установ усіх форм власності, виходячи із загальної оцінки соціально-економічної ситуації, наявних матеріально-технічних ресурсів та фінансових можливостей відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, Постанови Кабінету Міністрів України «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки», Стратегії розвитку Мукачівської міської  територіальної громади до 2027 року та інших законодавчих актів.

У Програмі визначено першочергові цілі та пріоритети на 2021 рік та основні напрями розвитку на 2022-2023 роки.

Метою Програми є забезпечення сталого розвитку громади, створення умов для економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості, забезпечення належного функціонування інженерно-транспортної та комунальної інфраструктури, проведення цілеспрямованої містобудівної політики, дотримання високих екологічних стандартів, підвищення якості та комфорту проживання мешканців громади, доступності широкого спектра суспільних послуг.

Програма сформована, виходячи з очікуваного наповнення бюджету громади, відповідно до стратегічних напрямків розвитку та завдань місцевих цільових програм.

Основними пріоритетними завданнями економічного і соціального розвитку Мукачівської міської територіальної громади є:

• створення сприятливих умов для забезпечення життєдіяльності мешканців громади, підвищення добробуту громадян;
  • збереження та зростання економічного потенціалу громади;
  • сприяння розвитку малого та середнього підприємництва;
  • підвищення рівня енергозбереження та ефективності використання енергетичних ресурсів в усіх сферах господарювання;
  • забезпечення надання якісних житлово-комунальних послуг населенню; модернізація житлово-комунальної інфраструктури громади та покращення стану об’єктів житлово-комунального господарства; сприяння створенню та розвитку ОСББ;
  • розвиток дорожнього господарства громади;
  • створення умов для покращення функціонування установ охорони здоров’я, освіти, культури та інших установ соціально-культурної сфери; забезпечення доступу мешканців до якісних медичних, освітніх та інших послуг;
  • надання мешканцям громади якісних адміністративних та соціальних послуг;
  • сприяння залученню інвестицій, як вітчизняних, та і за рахунок програм міжнародних організацій для розвитку підприємств агропромислового комплексу і сільських населених пунктів громади;
  • сприяння розвитку сільськогосподарських суб’єктів господарювання, в т.ч. фермерських господарств;
  • подальший розвиток туристичного потенціалу громади, удосконалення туристично-сервісної інфраструктури, підвищення туристичної привабливості;
  • підвищення рівня інформаційної прозорості та відкритості діяльності Мукачівської міської ради та її виконавчих органів.

У процесі виконання Програма може доповнюватися та змінюватися. Зміни та доповнення до Програми схвалюються виконавчим комітетом Мукачівської міської ради та затверджуються Мукачівською міською радою.