Здійснення соціальної роботи в Мукачівській міській територіальній громаді
Управління соціального захисту населення, опубліковано 21 липня 2022 року о 14:40

Вчергове працівниками Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Мукачівської міської ради» спільно з поліцейським офіцером громади здійснено візити в сім’ї, де існує ризик відібрання дитини від батьків та позбавлення батьківських прав, з метою проведення соціальної роботи та усунення наслідків складних життєвих обставин.

З огляду на норми чинного законодавства, батьки зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Під час здійснення соціальної роботи з кожним з батьків було проведено індивідуальну соціальну роботу спрямовану на визначення шляхів вирішення основних проблем, моніторинг виконання поставлених завдань, сприяння в отриманні інших послуг, допомогу в усвідомленні значення дій та/або розвиток вміння керувати ними, навчання та розвиток навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин.