Зимові канікули: топ-7 ідей для активного відпочинку
Управління освіти, культури, молоді та спорту, опубліковано 30 грудня 2021 року о 16:47

Спеціалісти рекомендують надавати перевагу активним видам відпочинку. Вони запевняють, що протягом всього лиш однієї години прогулянки лісом організм відпочиває та розслабляється більше, ніж за цілий день «відпочинку» на дивані. Натомість перегляд телевізора завантажує нашу й без того перевантажену психіку ще більше.

Тож пропонуємо декілька цікавих ідей активного відпочинку, аби вам і вашим дітям не тільки було що згадати після канікул, а й захотілося повторення.

1. Прогулянка до лісу

Розслабитися емоційно, психологічно й фізично можна на свіжому повітрі, серед природи. Тож пропонуємо піти разом з дітьми в найближчий парк або ліс. Тільки не забудьте взяти з собою санки та лижі, аби повністю насолодитися зимовими розвагами.

2. Екскурсійний похід

Якщо ви маєте час та можливість, можна відвідати одне з міст вашої країни або навіть поїхати закордон. Така подорож надовго запам’ятається малюкам.

А якщо не вийде вибратися далеко, просто вирушайте на екскурсію містом.

3. Відвідування ковзанки

Прекрасний настрій подарує й похід всією сім’єю на каток. Можна також запросити з собою ваших друзів або друзів малюка. Навіть якщо хтось не вміє кататися — це відмінний привід нарешті стати на ковзани й навчитися. Таке проведення часу запам’ятається вашій дитині надовго.

4. Поїздка в аквапарк

Якщо ви скучили за теплим сонечком та морем, можна влаштувати для всієї сім’ї літній відпочинок посеред зими. Різноманітні фонтанчики, гірки та плюскотіння в басейнах забезпечать незабутні емоції малюкам, адже вони просто обожнюють водний відпочинок.

Пам’ятайте тільки про техніку безпеки й обговоріть основні правила поведінки на водних атракціонах з дитиною.

5. Відвідування майстер-класів

Майстер-класи — це один з чудових варіантів сімейного дозвілля на зимових канікулах. Зараз пропонують чимало цікавих дитячих заходів на різний смак: розпис екосумок, акварельний живопис, гончарна майстерність, різноманітні кулінарні майстер-класи. Вам потрібно лише дізнатися, які з майстер-класів проводять, обрати годину й не забути взяти з собою гарний настрій.

На таких заходах можна знайти нових друзів, зануритися в творчу атмосферу й навчитися чогось нового.

Якщо погода бажає кращого або ж вам хочеться створити сімейний затишок, можна цікаво та з користю провести час вдома.

6. День кулінарного мистецтва

Ви можете створити на кухні разом з дитиною кулінарний шедевр. Крім смаколиків, отриманих в результаті, приємним бонусом для вас буде гарний настрій, отриманий в процесі їхнього приготування. Можна приготувати ту страву, яка найбільше подобається дитині або ж поекспериментувати з чимось новим. Коли страва буде готова, можна влаштувати сімейну трапезу або ж запросити в гості друзів малюка.

7. День культури іншої країни

Чом би не започаткувати під час зимових канікул нові сімейні традиції? Однією з них може стати вивчення культури країн світу.

Наприклад, присвятити цілий день певній країні:

• одягнути відповідний одяг;
  • приготувати страви, які полюбляють її мешканці;
  • подивитися мультфільми й фільми про цю країну;
  • пограти в ігри, поширені в ній;
  • вивчити слова привітання та подяки мовою, якою спілкуються в обраній країні.