Змінено порядок обліку громадян, які бажають усиновити дитину
Служба у справах дітей, опубліковано 17 червня 2022 року о 13:38

Служба у справах дітей Мукачівської міської ради доводить до відома майбутніх усиновлювачів, що постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, зокрема, щодо обліку громадян, які бажають усиновити дитину.

Відтепер громадяни, які виявили бажання усиновити дитину, подають службі у справах дітей за місцем свого проживання заяву про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі та документи, передбачені пунктом 22 вищезазначеного Порядку. Заява може бути подана безпосередньо під час особистого прийому  в службі у справах дітей або електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Мінсоцполітики, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За результатами перевірки та встановлення відповідності наданих документів/відомостей та житлово-побутових умов заявників вимогам чинного законодавства, отримання від регіонального центру соціальних служб інформації про наявні можливості та найближчі дати навчання, працівник служби у справах дітей надає заявникам направлення на проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Після завершення заявниками курсу навчання та отримання відповідної довідки служба у справах дітей розглядає питання про можливість заявника/заявників бути усиновлювачами та протягом п’яти робочих днів готує відповідний висновок про взяття їх на облік або вмотивовану відповідь про відмову.