Змінено правила перетину кордону автомобільними перевізниками
Відділ економіки, опубліковано 01 червня 2022 року о 16:32

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2022 року № 615 внесено зміни до Постанов Кабміну № 57 від 27.01.1995 року та № 194 від 03. 03.2022 року, зокрема змінено Правила перетину державного кордону для водіїв (волонтерів), які здійснюють перевезення  для потреб ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, медичних вантажів, гуманітарної допомоги та водіїв перевізників, які мають ліцензії на міжнародні перевезення.

Рішення про виїзд за межі України водіїв-волонтерів (неліцензованих перевізників), що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, медичних вантажів, гуманітарної допомоги, приймається Мінінфраструктурою (звернення щодо перетину кордону подається на електронну адресу  Мінінфраструктури zmiu98916@gmail.com) або обласними військовими адміністраціями за наявності надання перевізником обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їхнього перевезення, у листах від:

• військових, правоохоронних органів;
  • військових адміністрацій;
  • медичних закладів;
  • відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

Рішення про виїзд за межі України, яке дає можливість перетину державного кордону приймається на строк не більше 6 місяців.

Відповідний документ - рішення про виїзд - Мінінфраструктури чи ОВА надсилають до Адміністрації Держприкордонслужби для врахування під час виїзду за межі України.

При цьому особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів.

У разі перевищення строків перебування за кордоном та/або зміни мети виїзду, рішення скасовують протягом 7 робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

У разі непідтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовляють особам у перетині держкордону  в порядку, визначеному частиною першою ст. 14 ЗУ «Про прикордонний контроль».

До звернення адресованого голові  ОВА обов’язково додається копія 1 та 2 сторінки паспорта громадянина України, копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон, ознайомлення водіїв зі ст. 332,336,408 Кримінального кодексу України та на вимогу копія військового квитка (або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного).

Ліцензовані перевізники, які здійснюють перевезення транспортними засобами суб’єктів господарювання, що мають ліцензію на право  провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, можуть зробити заявку на перетин кордону для осіб віком 18-60 років в кабінеті системи «ШЛЯХ» за умови, що повна маса транспортного засобу (ТЗ), який є засобом господарської діяльності ліцензіата, не менше 3 500 кг.

На одному такому ТЗ державний кордон можуть одночасно перетинати:

• один водій на вантажному транспортному засобі ліцензіата;
  • два водії на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.

Особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 календарних днів.

У разі неповернення водія після закінчення 45-денного терміну перебування за кордоном «Укртрансбезпека» може припинити доступ ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем на 3 місяці.

У разі непідтвердження мети поїздки Державна прикордонна служба України може відмовити перевізникам (ліцензованим і неліцензованим) у перетині кордону.

З повним текстом Постанови Кабміну від 20.05.2022 року № 615 можна ознайомитися