Зверніть увагу! Проведення масових заходів в умовах карантину!
Управління освіти, культури, молоді та спорту, опубліковано 27 жовтня 2021 року о 14:46

Головним державним санітарним лікарем України затверджено Протиепідемічні заходи під час проведення масових заходів (крім спортивних) на період карантину.

Вони поширюються на проведення масових заходів (культурних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних, тематичних та інших заходів), у тому числі в закладах культури та креативних індустрій, зокрема фестивалів, концертів, кіносеансів, вистав, постійних та тимчасових виставок та експозицій, а також заходів у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування.

При проведенні заходів має бути визначена відповідальна особа, яка забезпечує:

• проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни;
  • проведення роз'яснювальної роботи з працівниками;
  • інформування працівників з питань вакцинації, профілактики та протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19);
  • недопущення до роботи працівників, визначених такими, що потребують самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, або тих, які не надали в установленому порядку негативний результат тестування на COVID-19 або сертифікат вакцинації.

При проведенні заходів просто неба із розміщенням учасників стоячи територія заходу повинна бути огороджена з метою контролю кількості відвідувачів та відповідності встановленої норми площі на одну особу або для контролю наявності документів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236, з урахуванням діючого рівня епідемічної небезпеки.

Інтервал між заходами із іншими відвідувачами, що повторюються протягом дня (кіносеансами, концертними (театральними) заходами в один день, що відбуваються в різний час, тощо) повинен бути достатнім для проведення належного прибирання та дезінфекції.

В приміщеннях із стаціонарним розміщенням глядачів доцільно організувати односторонній рух в залах, розділивши окремі шляхи для входу та виходу.

При організації театральних вистав доцільним є їх проведення без антракту.

Організатори масових заходів повинні забезпечити:

• наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками;
  • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників;
  • вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
  • дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка контролю та реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) спиртовмісними дезінфікуючими засобами протягом часу роботи в посиленому режимі;
  • безперебійну роботу систем вентиляції у випадку проведення заходів у приміщенні;
  • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
  • розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування (на вході, холах, коридорах, санвузлах тощо);
  • проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)", затверджених наказом МОЗ України від 28 березня 2020 року № 722 .

Відвідувачі зобов'язані:

• чітко дотримуватись вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів;
  • відвідувати заходи в одягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема захисних масках або респіраторах, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, крім випадків, передбачених постановою № 1236;
  • не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль в горлі, кашель, чхання, підвищення температури тощо);
  • дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;
  • на вимогу організатора заходу або уповноважених осіб у випадках, передбачених постановою № 1236, надати документ, що підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 або документ, що підтверджує отримання вакцинації.

На жаль, захворюваність на коронавірусну хворобу (COVID-19) продовжує зростати, тож радимо детальніше ознайомитись із зазначеними Протиепідемічними заходами, адже вони безпосередньо стосуються закладів, установ та організацій сфери культури та врахувати їх в організації роботи.

Постанова Головного державного санітарного лікаря України