Надходження місцевих податків і зборів до місцевого бюджету міста Мукачева за січень – вересень 2019 року
опубліковано 30 жовтня 2019 року о 15:49

Місцеві податки та збори посідають друге місце за обсягами надходжень до місцевого бюджету міста Мукачева, поступаючись податку на доходи фізичних осіб.Питома вага місцевих податків і зборів в сумі власних доходів загального фонду місцевого бюджету у звітному періоді складає 21,9 відсотка. Фактичний обсяг їх надходжень у звітному періоді складає в сумі 103 184,7 тис. грн., понад план надійшло 3 888,3 тис. грн, рівень виконання становить 103,9 відс. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 23 835,7 тис. грн. або на 30,0 відс.

До місцевих податків і зборів належать:

-   податок на майно;

-   єдиний податок;

-   туристичний збір.

До складу податку на майно включаються:

• податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • плата за землю;
  • транспортний податок.

У структурі місцевих податків і зборів за січень – вересень 2019 року найбільшу питому вагу склали надходження єдиного податку (57,0%) та податку на майно (42,7%). Слід зазначити, що в частині податку на майно найвагомішою є плата за землю, питома вага якої в складі місцевих податків і зборів становить 88,0 %.

Приріст надходжень по місцевих податках та зборах до бюджету у звітному періоді, в порівнянні з відповідним періодом попереднього року, склав 23 835,7 тис. грн. або 30,0 відсотка за рахунок наступних факторів впливу:

• збільшення надходжень єдиного податку на суму 9 952,3 тис. грн. зумовлене зростанням ставки єдиного податку для платників І-ІІ групи внаслідок зростання прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати та збільшення обсягів доходів до оподаткування платників ІІІ групи;
  • збільшення надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - на 369,3 тис. грн. внаслідок зростання мінімальної заробітної плати до 4173 грн.;
  • збільшення плати за землю - на 13 347,6 тис. грн. внаслідок скасування з 01.01.2019 року пільг зі сплати плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення та погашення податкового боргу;
  • збільшення надходжень по туристичному збору – на 181,7 тис. грн.На ріст надходжень туристичного збору вплинули зміни в Податковому кодексі України, а саме - база оподаткування. В місті Мукачеві затверджені дві ставки туристичного збору: 0,5% - для внутрішнього туризму та 0,6% - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

За січень-вересень 2019 року не забезпечено виконання запланованих показників:

• по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – до плану не надійшло 524,0 тис. грн. або на 10,1 відс. менше планового показника. Основною причиною є порушення власниками нерухомості пп. 266.10.1 п 266.10 ст. 266 ПКУ «Строки сплати податку». Згідно зі звітом Мукачівського управління ГУ ДПС у Закарпатській області податковий борг станом на 01.10.2019 року до місцевого бюджету складає 2835,4 тис. грн.
  • по транспортному податку – до плану не надійшло 172,6 тис. грн. Причиною невиконання показника є зменшення кількості об’єктів (транспортних засобів), які підлягають оподаткуванню та наявний податковий борг. Так, станом на 01.09.2018 р. було нараховано податок 13 громадянам м. Мукачево, які придбали транспортний засіб, що підлягає оподаткуванню. У 2019 році на 01.09.2019 р. нараховано податок лише 6 громадянам. Згідно зі звітом Мукачівського управління ГУ ДПС у Закарпатській області податковий борг по транспортному податку з фізичних осіб станом на 01.10.2019 року до місцевого бюджету складає 213,7тис. грн.