Надходження місцевих податків і зборів до міського бюджету міста Мукачева за січень-вересень 2018 року
опубліковано 10 жовтня 2018 року о 09:20

Місцеві податки і збори посідають друге місце за обсягами надходжень до міського бюджету міста, поступаючись податку на доходи фізичних осіб. Питома вага місцевих податків і зборів в сумі власних доходів загального фонду міського бюджету у звітному періоді складає 19,9 відсотка.

Фактичний обсяг їх надходжень у звітному періоді складає в сумі 79,3 млн.. грн. Проти відповідного періоду минулого року надходження зменшились на 0,2 млн. грн.

До місцевих податків і зборів належать:

-   податок на майно;

-   єдиний податок;

-   туристичний збір.

До складу податку на майно включаються:

• податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • плата за землю;
  • транспортний податок.

Місцеві податки та збори за січень – вересень 2018 року

79,3 млн. грн.(19,1відс.)

Єдиний податок

48,9 млн.грн. (61,7 відс.)

Податок на майно

30,4 млн.грн.

(38,3 відс.)

Туристичний збір

0,09 млн.грн.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 4,3 млн.грн            (14,1 відс.)

Плата за землю

25,5 млн.грн. (83,9 відс.)

Транспортний податок

0,6 млн.грн. (2,0 відс.)

У структурі місцевих податків і зборів в січні-вересні 2018 року найбільшу питому вагу склали надходження єдиного податку (61,7 %) та податку на майно (38,3%). Слід зазначити, що в частині податку на майно найвагомішою є плата за землю, питома вага якої в складі місцевих податків і зборів становить 32,1 %.

Приріст надходжень єдиного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до бюджету в звітному періоді, в порівнянні з відповідним періодом попереднього року, склав 8,2 млн. грн. за рахунок наступних факторів впливу:

• збільшення надходжень єдиного податку на суму 7,1 млн. грн. зумовлене зростанням ставки єдиного податку для платників І-ІІ групи внаслідок зростання прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати;
  • збільшення надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 1,1 млн. грн. внаслідок зростання мінімальної заробітної плати до 3723,0 грн.

Водночас за звітний період 2018 року спостерігається зменшення надходжень плати за землю в порівнянні з відповідним періодом минулого року, яке відбулось внаслідок справляння з 01.01.2018 року плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення у розмірі 25 відсотків від суми земельного податку згідно Закону України "Про внесення змін у Податковий кодекс України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році" від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII. Втрати міського бюджету за звітний період становлять в сумі 8,0 млн. грн.