Виконання бюджету міста Мукачева за січень- вересень 2018 року
опубліковано 27 листопада 2018 року о 16:26

27 листопада 2018 року на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради розглянуто підсумки виконання бюджету міста Мукачево за січень-вересень 2018 року, зокрема надходження до загального фонду бюджету міста склали 413,4 млн. гривень податків, зборів та інших доходів. У звітному періоді приріст надходжень бюджету міста у порівнянні з відповідним періодом 2017 року склав в сумі 58,1 млн. гривень при темпі росту 116,4 відсотка.

Водночас за період січня-вересня 2018 року спостерігається невиконання деяких планових показників та зменшення надходжень в порівнянні з відповідним періодом минулого року, зокрема:

- по платі за землю спостерігається невиконання планового обсягу на суму 2,1 млн. грн. та зменшення надходжень в порівнянні з відповідним періодом минулого року, що є наслідком справляння з 01.01.2018 року плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення у розмірі 25 відсотків від суми земельного податку згідно з законом України "Про внесення змін у Податковий кодекс України. Втрати міського бюджету за звітний період становлять в близько 8,0 млн. гривень;

- зменшення реалізації суб’єктами господарювання підакцизних товарів через роздрібну мережу (ТОВ «Тедіс Україна», ТОВ ЗПК, ТОВ Квартал 5»). За звітний період до плану не надійшло 2,8 млн. грн.

Також слід зазначити, що за даними органів державної фіскальної служби в цілому по місту окремими суб’єктами підприємницької діяльності станом на 01.10.2018 року допущено податковий борг до міського бюджету на суму 9,6 млн. грн., що на 3,0 млн. грн. або на 40,8 відсотка більше з початком звітного року. Найбільший ріст податкового боргу відбувся за рахунок збільшення податкового боргу по платі за землю на 2,3 млн. грн.

У звітному періоді дохідну частину спеціального фонду за питомою вагою склали:

- 62,5% власні надходження бюджетних установ;

- 29,2% кошти від продажу землі;

- 6,1% кошти пайової участі;

- 1,1% інші надходження.

В цілому надходження до спеціального фонду міського бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) складають в сумі 39,4 млн. грн., при уточненому плані 64,5 млн. грн. Рівень виконання складає 61,1 відсотка. За січень-вересень 2018 року видаткова частина бюджету міста зберігала соціальну спрямованість: близько 80% видатків спрямовувалися на такі галузі, як «Соціальний захист і соціальне забезпечення», «Соціально-культурна сфера» (освіта, охорона здоров’я, культура та мистецтво, фізична культура та спорт).

В повному обсязі до потреби забезпечено виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам галузей бюджетної сфери, проведено стовідсотково розрахунки за надані комунальні послуги та енергоносії, що споживаються бюджетними установами. На видатки капітального характеру з бюджету міста спрямовано 60,7 млн. гривень