пл. Кирила і Мефодія, 30

09.00-18.00

перерва 13.00-14.00

Галай Олександр Юрійович

Сучасна двоповерхова будівля Центру громадськості та національних культур розташована у самому центрі міста, нараховує більше десяти приміщень для діяльності громадсько-культурних організацій, два конференц-зали розраховані на 20 і 100 глядацьких місць. Приміщення оснащені офісною та мультимедійною технікою, звуковою апаратурою, музичними інструментами.

Діяльність закладу спрямована на  розвиток громадянського суспільства та національних спільнот, задоволення культурних потреб та інтересів членів Мукачівської територіальної громади. На сьогоднішній день при закладі активно працюють представники  всіх громадських організацій та національно-культурних товариств міста. Майже щодня тут відбуваються різноманітні творчі та інформаційні заходи, майстер-класи, тренінги, вечори відпочинку тощо.

Мета діяльності Центру:

• створення умов для самостійної творчості, дозвілля;
  • формування громадської думки, духовного розвитку;
  • задоволення суспільних, соціальних, культурних потреб членів Мукачівської територіальної громади міста.

Основні завдання діяльності Центру:

• забезпечення створення презентаційно-виставкового комплексу для проведення різноманітних заходів: конгресів, форумів, конференцій, зборів, виставок, презентацій;
  • створення належних умов для розвитку та діяльності творчих особистостей, самодіяльних колективів;
  • сприяння процесам відродження і розвитку національної культури та культур інших національних груп;
  • розширення культурних зв’язків з національними меншинами, громадськими організаціями, творчими та професійними спілками, благодійними організаціями;
  • діяльність у сфері творчості, мистецтва;
  • здійснення співробітництва з міжнародними організаціями та фондами у галузі культури,
  • надання платних послуг у сфері культурного розвитку.

З історії створення

Комунальна установа “Центр громадськості та національних культур” Мукачівської міської ради створена в місті Мукачеві 22 серпня 2019 року. Це колишній Будинок русинів, який влада міста вирішила реконструювати. Будинок, збудований у 1930 році та занесений до списку пам’яток архітектури місцевого значення. За кошти міського бюджету замінено дах із збереженням автентичного контуру та елементів декору, відремонтовано внутрішні приміщення, замінено вікна, двері, відновлено дуфорт. Складна конструкція даху і сама будівля після капітального ремонту повністю повторює контури та розкольоровку пам’ятки архітектури місцевого значення. У будівлі також проведено монтаж систем вентиляції, опалення, водопостачання та каналізації, сантехнічного обладнання. Коштом міського бюджету закуплено меблі та комп’ютерну техніку.

Центр громадськості та національних культур Мукачівської міської ради самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку.