Мукачівський центр дитячої та юнацької творчості

вул. Маргітича, 11, м. Мукачево, Закарпатська область, 89600

+38 (03131) 2-15-04

Розпорядок роботи

Пенська Галина Яківна

Підпорядкування

Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради

В радянські часи, в 50-60 роках минулого XX століття, а саме, в червні 1949 року відкрився Мукачівський Будинок піонерів (по вул. Московській).

Заклад став тим місцем, де виховувалось змалечку розуміння того, що таке честь прапору, повага до старших, любов до Вітчизни.

В кінці 1972 року, з нагоди 50-річчя СРСР, мукачівська дітвора від міської влади та комсомольців м. Мукачева отримали чудовий подарунок – двоповерховий Палац піонерів. Він був збудований на місці старого Будинку піонерів. Простора будівля дозволила збільшити тут кількість гуртків. До початку 90 років в закладі працювало майже 80 педагогів, гуртки працювали на базі закладу та ЗОШ міста.

За останні 15 років в закладі  запрацювали десятки нових гуртків.

У 2013 році заклад  атестований з відзнакою (на рівні вимог до позашкільної освіти).

У 2017 році в закладі проведено реконструкцію та відповідно Рішення Мукачівської міської ради від 26 жовтня 2017 року № 807 з 20 листопада 2017 року Мукачівський Будинок школярів перейменовано в Мукачівський Центр дитячої  та юнацької творчості. В грудні 2017 році заклад відкрився після проведеного капітального ремонту. Оновлено технічне устаткування та комп’ютерна техніка. Створені чудові технічні умови для занять відділу декоративно-прикладного мистецтва, студії живопису, класів хореографії та вокалу.

В закладі на сьогодні навчається  1 482 учні, 100 груп, 20  гуртків. Педагогічний колектив нараховує  27 педагогів.

Вихованці Мукачівського  Центру  дитячої  та юнацької творчості  є переможцями міських, обласних,  Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Хореографічному колективу "Сузір'я" та студії образотворчого мистецтва "Палітра" присвоєно звання  "Зразковий".

Заклад пишається не тільки досягненнями своїх вихованців, а і тими, хто обрав професію  пов’язану з отриманням початкової освіти в нашому закладі.

В педагогічному колективі   є  педагоги, які починали  свій творчий шлях  гуртківцями  закладу.

З 2011 н.р. згідно з законом «Про позашкільну освіту» вихованці, які засвоїли програму основного, вищого рівнів та склали іспити, отримують свідоцтва про закінчення позашкільної освіти.

Культурно-мистецькі заходи, які проводилися  закладом, спрямовані на  всебічний розвиток  особистості, виховання кращих рис, громадянина України, формування соціальної компетентності та активності дітей, стимулювання їх творчих здібностей.

За навчальний рік заклад проводить до 50 культурно-мистецьких заходів, а саме:

• Благодійні акції
  • Виставки, конкурси
  • Пізнавально-розважальні програми
  • Шахові турніри
  • Пленери
  • Святкові концертні програми
  • Родинні свята
  • Майстер-класи
  • Робота з дітьми які схильні до правопорушень
  • Міські фестивалі "Повір у себе", "Сурми звитяги", "Писанковий рай"

Всеукраїнський фестиваль "Різдвяна зіронька" та Міжнародний фестиваль  "Смарагдові витоки"  стали  мистецькою візитівкою не тільки МЦДЮТ, а й міста Мукачева.

В роботу Центру дитячої та юнацької творчості ввійшли  заходи для батьків: щорічні звіти, які проводяться у вигляді виставок, концертів, відкритих занять, де діти показують свої досягнення за рік.

Традиційними стали родинні свята для вихованців та батьків батьківські  збори.

Гуртки  Мукачівського Центру  дитячої  та юнацької творчості за напрямками роботи:

1. Художньо – естетичний напрямок:

- Дизайн одягу

- Дизайн – студія "Вернісаж"

- Студія ведучих радіо та телебачення "Овація"

- Ігротехнік

- Гуртки хореографії  (народна  та сучасна хореографія)

- Студії образотворчого мистецтва

- Художня кераміка

- Майстерня декору

2. Науково – технічний напрямок:

- Фотогурток "Об'єктив"