Фахівці управління соціального захисту населення Мукачівської міської ради продовжують прийом документів для надання статусу внутрішньо переміщеної особи та видачі відповідної довідки
Управління соціального захисту населення, опубліковано 27 березня 2022 року о 17:56

Зауважуємо, що для уникнення подвійного відвідування ЦНАПу,  усім особам, які звертаються із заявою про статус ВПО, ми рекомендуємо заповнити і заяву про надання допомоги на проживання. Ці заяви будуть опрацьовані після видачі довідок ВПО.

Також, задля уникнення черг у ЦНАПі, нашими фахівцями була проведена роз’яснювальна робота у місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (наразі, це сім гуртожитків), роздані бланки заяв та обумовлено час, коли ці заяви можна буде просто у гуртожитку передати для опрацювання.

Станом на 27 березня, нашим УСЗН уже видано понад 200 довідок ВПО. Прийнято близько 500 заяв. Ще тисячу очікуємо від осіб, які проживають у гуртожитках.

Варто зауважити, що на сьогодні, право отримати статус ВПО та допомогу на проживання, мають особи, які зареєстровані у наступних регіонах:

• Волинська область; Дніпропетровська область; Донецька область; Житомирська область; Запорізька область; Київська область; м. Київ; Луганська область; Миколаївська область; Одеська область; Сумська область; Харківська область; Херсонська область; Чернігівська область.

Окрім того, на отримання довідки мають право особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:

• перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
  • сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

Неповнолітня дитина має право самостійно звертатися для видачі довідки ВПО та оформлення допомоги на проживання.

ВАЖЛИВО: особи, які подадуть заяву на допомогу до 14 квітня 2022 року, отримають виплати і за березень.