Гаряча лінія міста
(03131) 3-46-91
Меню

Все для ВПО

Назва платформи

Є-допомога

Назва застосунку

«Дія»

Компенсація витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО) надається відповідно до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО, які перемістилися у період воєнного стану (далі Порядок), затвердженим постановою КМУ від 19 березня 2022 р. № 333 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2022 р. № 977 зі змінами постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2022 р № 1094).

Порядок визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО (далі — компенсація):

які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких формується в електронній формі відповідно до Положення про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 562 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 41, ст. 2217), а у разі відсутності технічної можливості формування такого переліку в електронній формі — затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій;

житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Компенсація надається фізичним особам — громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях зазначених у пункті 1 цього Порядку внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України (далі — особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням ВПО.

Особи, які виявили бажання розмістити у своїх житлових приміщеннях ВПО, подають таку інформацію до ЦНАПу Мукачівської міської ради згідно з додатком 1 Порядку.

На підставі поданих відомостей виконавчий орган Мукачівської міської ТГ шляхом внесення даних до інформаційно-аналітичної системи обліку даних, пов’язаних з компенсацією за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (далі — інформаційно-аналітична система).

Особи, що розмістили ВПО, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати повідомлення за формою згідно з додатком 1 до ЦНАПу Мукачівської міської ради.

Повідомлення подається в паперовій формі на адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради: м. Мукачево, пл. Духновича Олександра, 2, або в електронній формі на електронну адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради cnap@mukachevo-rada.gov.us

У разі подання повідомлення в паперовій формі особа, що розмістила ВПО, подає інформацію згідно з додатком 1 про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

Серед необхідних документів:

повідомлення про розміщення ВПО за формою згідно з додатком 1;

паспорт громадянина України власника жилого приміщення;

реєстраційний номер облікової картки платника податків власника жилого приміщення;

документи які підтверджують право власності на жиле приміщення;

копії паспортів громадян України ВПО;

копії свідоцтва про народження ВПО;

копії реєстраційних номерів облікових карток платників податків ВПО;

копії довідок з Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік ВПО.

У разі подання повідомлення в електронній формі до такого повідомлення додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) вищевказаних документів, що підтверджують подану інформацію, передбачену додатком 1.

Особи, що розмістили ВПО також зобов’язані в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати повідомлення згідно з додатком 1 разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати ВПО у такому приміщенні.

Для отримання компенсації особа, що ВПО, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до ЦНАПу Мукачівської міської ради заяву за формою згідно з додатком 2 (далі — заява).

Заява подається в паперовій формі на адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради: м. Мукачево, пл.Духновича Олександра, 2, або в електронній формі на електронну адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради cnap@mukachevo-rada.gov.us

У разі подання заяви в паперовій формі особа, що розмістила ВПО, подає інформацію згідно з додатком 2 про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

У разі подання заяви в електронній формі до заяви додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що підтверджують подану інформацію, передбачену додатком 2.

За результатами розгляду заяви виконавчий орган Мукачівської міської ТГ вносять відомості до інформаційно-аналітичної системи, нараховує компенсацію та передає перелік осіб, що прихистили ВПО для виплати компенсації до 12 числа, наступного за звітним, щомісячно до Закарпатської ОВА.

Виплата здійснюється у безготівковій формі за вказаними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа наступного місяця за умови відсутності заборгованості з комуналки власника житла.

У період з 1 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.


Як стати на облік для отримання тимчасового житла

Для взяття на облік громадян, які потребують житла для тимчасового проживання, ВПО подає заяву (за формою згідно з додатком 1) до ЦНАПу Мукачівської міської ради.

Для взяття на облік необхідно подати наступні документи: 

 • заяву (може звернутися один представник сім’ї у разі наявності повноважень за письмовою довіреністю від інших повнолітніх членів родини)
 • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України; 
 • копію довідки ВПО про взяття на облік; 
 • копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні стосунки заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо); 
 • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надають фізичні особи, які відмовилися від отримання через релігійні переконання і мають відмітку в паспорті громадянина України); 
 • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні житлових приміщень з фонду. Факт знищення або пошкодження житла, що призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї. 

Мукачівським міськрайонним центром зайнятості створено «гарячу лінію» для переміщених на територію Мукачівської міської територіальної громади осіб для отримання інформації щодо переліку актуальних вакансій на підприємствах громади.

Телефон «гарячої лінії»: +380506237525

Також, для отримання інформації щодо послуг служби зайнятості, зокрема реєстрації та отримання консультації з питань працевлаштування просимо звертатися за наступними номерами телефонів:

+3 8 (03131) 38104

+3 8 (03131) 22151

У липні 2022-го року Мукачівська ТГ та ряд громадських організацій і благодійних фондів громади долучилися до проєкту «Доброчесні громади» ініційованого ДП «Прозоро» та ГО «Цегрін».  Суть проєкту – щомісяця Мукачівська міська ТГ та громадські організації та БФ  громади (на добровільній основі) звітують про отриману та надану гуманітарну допомогу. Результати можна побачити на порталі ДП Прозоро за посиланням: https://infobox.prozorro.org/articles/zvituvannya-teritorialnih-gromad.

Досвід Мукачівської ТГ є унікальним, адже місцева влада не була і не є безпосереднім отримувачем гуманітарної допомоги, але виділяє значні кошти для підтримки ЗСУ. Тому для коректного звітування – “Центр громадськості та національних культур” Мукачівської міської ради має постійно  комунікувати з БФ і Громадськими організаціями Мукачівської міської ТГ.

Куди і з якою періодичністю виплачується грошова допомога ВПО?

Виплати перераховуються на банківський рахунок за стандартом IBAN, вказаний у заяві про надання допомоги. Виплачуються гроші:

► Щомісячно з місяця звернення, поки діє воєнний стан, та плюс 1 місяць після припинення чи скасування воєнного стану.

Тим, хто звернеться за виплатами до 14 квітня, допомога буде виплачена і за березень.

► Гроші сплатять за повний місяць, незалежно від дати звернення за наданням допомоги та дати припинення чи скасування воєнного стану.

► Ця допомога не включається до сукупного доходу сім'ї при наданні інших видів соціальної допомоги.

► Вказані виплати не оподатковуються поадтком на доходи фізичних осіб (ПДФО).


Як стати на облік ВПО та подати заяву на виплати?

Отже, щоб стати на облік ВПО, треба та отримати допомогу:

 • Подати заяву, копії паспорту, ідентифікаційного коду, свідоцтва про народження дітей, розразрвхункового рахунку (IBAN) з банку в ЦНАП Мукачівської ТГ.
 • Отримати довідку про взяття на облік ВПО там, де подали заяву.

Також варто подати заяву на отримання допомоги:

 • Подати заяву. Це можна зробити при подачі документів для зарахування в облік ВПО або ж у додатку "Дія" (в "Дії" ця функція буде доступна орієнтовно з кінця березня).
 • Отримати виплату на власний рахунок, вказаний у цій заяві.


Скільки отримають переселенці від держави?

Отже, як допомога переселенцям встановлені такі виплати:

► 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю;

► 2000 гривень на кожну іншу особу.

Ці кошти можуть отримати:

► Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з тимчасово окупованих територій та з територій України, де ведуться бойові дії. Відповідно до розпорядження Кабміну №204 від 6 березня 2022 року та його доповненням № 213-р від 11 березня 2022 року, це мешканці Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва.

► ВПО, які станом на 1 березня 2022 року отримали щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання відповідно до постанови Кабміну №505 від 1 жовтня 2014 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux