Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення соціального захисту осіб, які здійснюють догляд дитини з інвалідністю
Секретаріат ради, опубліковано 11 травня 2023 року о 13:48

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики ухвалив рішення щодо низки законопроєктів у сфері захисту прав дітей, а саме рекомендував Українському Парламенту:

1) прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо засад обов’язкової евакуації дітей. Актом пропонується врегулювати на законодавчому рівні питання евакуації дітей, які опинилися чи можуть опинитися у зоні воєнних дій чи збройних конфліктів. Комітет, загалом підтримуючи законодавчу ідею, висловив свої зауваження до проєкту, які будуть надіслані Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, головному із опрацювання документа. Зокрема, Комітет наголошує, що потребує уточнення поняття «обов’язкова евакуація», необхідно доопрацювати питання визначення органу, з яким обласні військові адміністрації мають погоджувати обов’язкову евакуацію дітей, законопроєкт не передбачає алгоритм дій органів влади в ситуації, коли батьки дитини відмовляються від обов’язкової евакуації дітей.

2) Підтримати за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо посилення соціального захисту осіб, які здійснюють догляд дитини з інвалідністю. Законопроєктом пропонується підвищити вдвічі розмір надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю (крім підгрупи А) з 50 відсотків до 100 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.