Уряд продовжує активно впроваджувати комплексну дорожню карту з реформування митниці
Секретаріат ради, опубліковано 17 серпня 2022 року о 14:44

Міністерство інфраструктури найближчим часом представить проєкт електронної черги на кордоні.

Зміни на митниці — це один із найбільших запитів, які є серед населення і бізнесу впродовж останніх 30 років. За його словами, ще до масштабного російського вторгнення Уряд сформував комплексну дорожню карту з реформування митниці, і зараз продовжує її активне впровадження. Серед кроків у цьому напрямі — розширення пунктів пропуску в рамках проєкту «Відкритий кордон» та створення сучасних сервісних зон біля кордону для вантажних автомобілів та їх водіїв.

«Сьогодні на прикордонному пункті пропуску «Краківець-Корчова» запускаємо абсолютно новий автобусний термінал, який здатен буде опрацьовувати від 30 автобусів на добу. Робимо все, аби перетин кордону був комфортним та зручним», — зазначив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр нагадав, що 15 серпня Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт про зміни до Митного кодексу, які максимально наближають українське митне законодавство до законодавства Євросоюзу, фактично відкриваючи дорогу до підписання «митного безвізу». Крім того, Міністерству інфраструктури, Міністерству закордонних справ та Державній митній службі доручено активізувати процес перемовин щодо відкриття спільних пунктів пропуску на кордоні з ЄС.

Ще в червні Уряд подав до Верховної Ради законопроєкт щодо розмитнення авто через Дію. Заповнення форми займатиме до 10 хвилин, після чого можна одразу перейти до сплати.