В Мукачівській громаді надають соціальну підтримку ВПО
Управління соціального захисту населення, опубліковано 22 липня 2022 року о 13:11

Соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб, які були змушені рятуватися від російської агресії та покинути рідні домівки, є важливим напрямком роботи управлінням соціального захисту населення Мукачівської міської ради.

Люди, які втікають від війни, зазвичай дезорієнтовані та розгублені, тому часто ризикують стати жертвами торгівлі людьми, тож важливо вчасно застерегти та запобігати подібним випадкам. Адже це завжди страждання, зруйновані сім'ї, втрачене здоров'я, знівечене життя.

Працівниками сектору координації соціальних послуг разом з фахівцями Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було проведено заходи для внутрішньо переміщених осіб у місцях тимчасового прихистку – гуртожитках навчальних закладів на такі теми:  «Запобігання та протидія домашньому насильству, насильству  за ознакою статі та протидії торгівлі людьми», Торгівля людьми – це не міф, це реальність», «Безпечне працевлаштування».

Внутрішньо переміщених осіб ознайомили з доступними ресурсами та організаціями, які надають  допомогу та надали їм інформаційні матеріали.

Також працівники  Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги наголосили, що ВПО перебувають під законним захистом свого уряду. Вони зберігають усі права та захист згідно з міжнародним законодавством з прав людини. Попри те, що окремої міжнародної конвенції про права ВПО не існує, у керівних принципах ООН з питань внутрішнього переміщення права ВПО підтверджуються як такі, що передбачені більш загальними гарантіями в існуючому міжнародному законодавстві з прав людини та гуманітарного права.”

Довідково:

Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися:

• на гарячу лінію для ВПО: 0-800-307-711

Гаряча лінія надає наступні послуги:

• надання інформації про програми допомоги від УВКБ ООН
  • Прийом скарг і пропозицій
  • Надання інформації про партнерів УВКБ ООН та їхню допомогу для ВПО

Лінія екстреної допомоги в ЄС - 112

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей - 1547

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0 800 505 501 – зі стаціонарних телефонів в Україні

527 – з мобільних телефонів в Україні