Верховна Рада надала фіскальні стимули інвесторам індустріальних парків
Секретаріат ради, опубліковано 22 червня 2022 року о 10:18

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкти №5688 та №5689, які надають фіскальні стимули учасникам індустріальних парків (ІП). Йдеться про низку змін до Податкового та Митного кодексів, які передбачають, зокрема, звільнення від податку на прибуток резидентів ІП на 10 років за умови його реінвестування у розвиток інвестиційного проєкту.

Індустріальні парки стануть одним із ключових інструментів післявоєнного відновлення та модернізації України. Саме там буде зароджуватися нова промислова потужність нашої держави. Індустріальні парки закріплять виробничий бізнес в Україні. Тому ухвалені сьогодні фіскальні стимули допоможуть залучити іноземні інвестиції та дозволять українським виробникам в умовах війни здійснити релокацію підприємств, відновити їх роботу та створити робочі місця для фахівців.

Законопроєктами передбачено:

• звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;
  • звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;
  • право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремим місцевим податкам (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).