Верховна Рада України прийняла Закон "Про управління відходами"
Секретаріат ради, опубліковано 21 червня 2022 року о 12:23

Закон №2207-1-д - рамковий документ, у якому узгоджуються базові принципи роботи розширеної відповідальності виробника та залучення до процесу місцевої влади. Такий принцип передбачає, що роздільний збір та переробку пакування організовує та фінансує виробник товарів.

Закон визначає створення інформаційної системи управління відходами та передбачає, що муніципальний збір запроваджується лише для медичних (шприци, медичні маски) та інших небезпечних відходів (цілих ртутних термометрів, люмінесцентних ламп).

Закон дозволить у майбутньому схвалити секторальні законопроекти, які деталізують функції та напрямки роботи розширеної відповідальності виробника, введуть відповідальність за переробку відходів упаковки для українських виробників.