Мукачівська ОТГ розпочала формування проєкту бюджету об’єднаної територіальної громади на 2020 рік
опубліковано 10 серпня 2020 року о 13:09

Розвиток інфраструктури, підвищення заробітних плат, покращення соціальних стандартів та життєдіяльності громад. 13 листопада у сесійній залі Мукачівської міськради за участі керівників управлінь виконавчого комітету, міських комунальних підприємств та установ, а також в.о. старост сіл Мукачівської ОТГ відбулося обговорення формування показників головного фінансового документа міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік. За попередніми розрахунками доходи бюджету ОТГ наступного року становитимуть понад 900 мільйонів гривень. В ньому передбачені усі важливі аспекти життєдіяльності об’єднаної територіальної громади. До речі міські програми, в тому числі і програма «Додаткового соціального-медичного захисту населення» вже наступного року діятиме не лише для містян, а й для жителів шести населених пунктів які увійшли до складу ОТГ. У зв’язку з приєднанням громад до Мукачівської ОТГ збільшено види податків які зараховуватимуться до бюджету, зокрема рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та єдиний податок сільськогосподарських товаровиробників. Як зазначила начальник фінансового управління виконавчого комітету Мукачівської міської ради Мар’яна Тоба, – щодо формування обсягу дохідної частини бюджету, то суттєвих змін запропонованих урядом місцевим бюджетам не має, далі пряма мова:

«Щодо формування обсягу дохідної частини бюджету, значить що нам пропонується урядом, значних змін на сьогодні у законопроєкт стосовно джерел формування дохідної частини місцевих бюджетів не пропонується. Якщо брати до уваги проект закону України про державний бюджет України на 2020 рік прийнятий 18 жовтня 2019 року в першому читанні, а також схвалений на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 3 листопада 2019 року доопрацьований вже до другого читання проєкт закону України про державний бюджет України на 2020 рік, також беручи до уваги лист Міністерства Фінансів України про особливості складання проєкту місцевого бюджету на 2020 рік, а також враховуючи окремі положення закону України про добровільне об’єднання територіальних громад то ми розрахунково прогнозовано пропонуємо встановити обсяг дохідної частини по загальних та власних доходах в сумі близько 905 мільйонів 220 тисяч 400 гривень», - начальник фінансового управління виконавчого комітету Мукачівської міської ради Мар’яна Тоба.

Як відомо з першого січня 2020 року припиняється зарахування частини акцизного податку до місцевих бюджетів. При визначенні обсягу видатків проєкту бюджету Мукачівської міської ОТГ на 2020 рік взято до уваги підвищення прожиткового мінімуму, наступного року він зростатиме тричі і сягне з грудня наступного року 2189 грн., та мінімальної заробітної плати до 4723 грн. Також за словами начальника фінансового управління виконавчого комітету Мукачівської міської ради кошти освітньої субвенції спрямовуватимуться виключно на оплату праці працівникам освіти, однак грошей на прогнозоване урядом поетапне підвищення заробітних плат педагогам з першого січня наступного року у субвенції не передбачено, а це не мало не багато – близько 88 мільйонів гривень. Мар’яна Тоба наголосила на тому що проєкт бюджету Мукачівської міської ОТГ ще в процесі розроблення і найближчим часом вони сподіваються отримати головний фінансовий документ країни який буде прийнятий Верховною Радою.