Гаряча лінія міста
(03131) 3-46-91
Меню
Житло
опубліковано 23 січня 2024 року о 09:17

Тимчасове житло

Як стати на облік для отримання тимчасового житла

Для взяття на облік громадян, які потребують житла для тимчасового проживання, ВПО подає заяву (за формою згідно з додатком 1) до ЦНАПу Мукачівської міської ради.

Для взяття на облік необхідно подати наступні документи: 

 • заяву (може звернутися один представник сім’ї у разі наявності повноважень за письмовою довіреністю від інших повнолітніх членів родини);
 • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
 • копію довідки ВПО про взяття на облік;
 • копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні стосунки заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
 • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надають фізичні особи, які відмовилися від отримання через релігійні переконання і мають відмітку в паспорті громадянина України);
 • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні житлових приміщень з фонду. Факт знищення або пошкодження житла, що призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Компенсація за тимчасове розміщення (перебування) ВПО

Компенсація витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО) надається відповідно до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО, які перемістилися у період воєнного стану (далі Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333 (в редакції постанови КМУ від 30 серпня 2022 р. № 977 зі змінами постанови КМУ від 30 вересня 2022 р. № 1094 та постанови КМУ від 29 грудня 2023 р № 1413).

Порядок визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО (далі — компенсація):

- які перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, інформація про які є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією;

- житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Компенсація надається фізичним особам — громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях зазначених у пункті 1 цього Порядку внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов'язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні) (далі - особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття витрат, пов'язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Особи, які виявили бажання розмістити у своїх житлових приміщеннях ВПО, подають таку інформацію до ЦНАПу Мукачівської міської ради згідно з додатком 1 Порядку.

На підставі поданих відомостей виконавчий орган Мукачівської міської ТГ шляхом внесення даних до інформаційно-аналітичної системи обліку даних, пов’язаних з компенсацією за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (далі — інформаційно-аналітична система).

Особи, що розмістили ВПО, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати повідомлення за формою згідно з додатком 1 до ЦНАПу Мукачівської міської ради.

Повідомлення подається в паперовій формі на адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради: м. Мукачево, пл. Духновича Олександра, 2, або в електронній формі на електронну адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради cnap@mukachevo-rada.gov.us

У разі подання повідомлення в паперовій формі особа, що розмістила ВПО, подає інформацію згідно з додатком 1 про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

Серед необхідних документів:

 • повідомлення про розміщення ВПО за формою згідно з додатком 1;
 • паспорт громадянина України власника жилого приміщення;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків власника жилого приміщення;
 • документи які підтверджують право власності на жиле приміщення;
 • копії паспортів громадян України ВПО;
 • копії свідоцтва про народження ВПО;
 • копії реєстраційних номерів облікових карток платників податків ВПО;
 • копії довідок з Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік ВПО;
 • копії свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу або про розірвання шлюбу ВПО (у разі потреби).

У разі подання повідомлення в електронній формі до такого повідомлення додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) вищевказаних документів, що підтверджують подану інформацію, передбачену додатком 1.

Особи, що розмістили ВПО також зобов’язані в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати повідомлення згідно з додатком 1 разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати ВПО у такому приміщенні.

Для отримання компенсації особа, що ВПО, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до ЦНАПу Мукачівської міської ради заяву за формою згідно з додатком 2 (далі — заява).

Заява подається в паперовій формі на адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради: м. Мукачево, пл.Духновича Олександра, 2, або в електронній формі на електронну адресу ЦНАПу Мукачівської міської ради cnap@mukachevo-rada.gov.us

У разі подання заяви в паперовій формі особа, що розмістила ВПО, подає інформацію згідно з додатком 2 про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

У разі подання заяви в електронній формі до заяви додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що підтверджують подану інформацію, передбачену додатком 2.

За результатами розгляду заяви виконавчий орган Мукачівської міської ТГ вносять відомості до інформаційно-аналітичної системи, нараховує компенсацію та передає перелік осіб, що прихистили ВПО для виплати компенсації до 12 числа, наступного за звітним, щомісячно до Закарпатської ОВА.

Виплати компенсацій особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, здійснюються за рахунок організацій, зокрема міжнародних, на підставі відповідних договорів.

Виплата здійснюється у безготівковій формі за вказаними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа наступного місяця за умови відсутності заборгованості з комуналки власника житла.

Сума компенсації за кожен людино-день становить 14,77 гривень. 

Важливі зміни в умовах призначення компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО по програмі «Прихисток»!

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 № 1413 внесені зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

Змінами передбачено, що компенсація надається фізичним особам – громадянам України, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов’язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві.

Тобто, відтепер компенсація НЕ надається власниками житла, які розмістили у своїх житлових приміщеннях своїх родичів – чоловіка, дружини, батька, матір, дітей, онуків, зокрема повнолітніх.

Сума компенсації за кожен людино-день становить 14,77 гривень (до цього на опалювальний період сума компенсації визначалася на рівні 30 гривень за кожен людино-день).

Також зміни обумовлені зміною донора за рахунок якого буде здійснюватися фінансування проєкту Прихисток, у І кварталі 2024 року – фінансування за рахунок Представництва УВКБ ООН в Україні.

Звертаємо увагу на змінені форми:

Додаток 1. «Повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщення у житловому приміщенні»;

Додаток 2. «Заява особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат»

Зразок заповнення повідомлення про розміщення ВПО

Зразок заповнення заяви про розміщення ВПО

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux