27 жовтня відбувся круглий стіл “Закон про медіа та зміни до виборчого кодексу: виклики та можливості”
Відділ ведення Державного реєстру виборців, опубліковано 31 жовтня 2022 року о 14:28

В заході взяв участь член Центральної виборчої комісії Віталій Грень. Учасники обговорили питання змін закону про медіа в України та його подальшу імплементацію у виборче законодавство України.

“Зміни до законодавства про медіа назріли давно і суспільство мало б вимагати такі зміни. Зараз відбулась зустріч парламентарів, представників державних органів, громадських організацій та експертів для того, щоб “звірити годинники” і з’ясувати, чи вірно усі розуміють зміни до закону про медіа, зокрема, щодо їх роботи під час виборчих кампаній. ЦВК виконує консультативну функцію, ми правозастосовний орган», – пояснив Віталій Грень.

Голова правління громадської організації “Громадянська мережа “Опора” Ольга Айвазовська зауважила, що таке обговорення є важливим для суспільства та потребує консолідації всіх політичних сил.

“Закон про медіа, і в цілому регуляція, потрібні нам для того, щоб збалансувати вибори, як певний етап політичного циклу та як упорядкування комунікації між політичними силами та аудиторією”, – зауважила Ольга Айвазовська.

У межах круглого столу учасники детально обговорили питання регулювання передвиборної агітації та висвітлення перебігу виборів у ЗМІ, зокрема, численні порушення у медіа під час “дня тиші”, дня напередодні дня голосування, коли  агітація заборонена.

Також важливою проблемою для обговорення стали онлайн медіа та інформаційні канали у соціальних мережах, які, часто анонімні, поширюють неправдиву інформацію.

Віталій Грень також акцентував на важливості розгляду питання змін до виборчого законодавства під час воєнного стану та наголосив, що не можна вводити такі зміни безпосередньо перед виборами. Необхідний час, щоб усі учасники виборчого процесу мали змогу ознайомитись з нововведеннями та напрацювати стратегію поведінки.