Міжнародний аеропорт «Мукачево-3»: торік розпочалася реалізація масштабного проєкту
Міська рада, опубліковано 26 січня 2022 року о 12:10

У квітні, 2021 року Мукачівський міський голова Андрій Балога та директор Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» Олег Тарасюк підписали меморандум про співпрацю щодо будівництва цивільного летовища.

У травні, на сесії міськради депутати дали дозвіл на розроблення детального плану території для проєктування та будівництва аеропорту на території Мукачівської громади, з місцевого бюджету на його виготовлення виділили 1 млн. грн.

У серпні, відбулася презентація детального плану фахівцями "Українського науково-проєктного інституту цивільного будівництва" — головним архітектором  проєкту Олегом Ханенко та головним інженером Ольгою Краснолудською. На сесії 26 серпня,  детальний план території  під новий міжнародний аеропорт для Закарпаття  затвердили.

У вересні, стартував обмін землею для будівництва аеропорту. Перші 5-ть  земельних ділянок від громадян прийняли у комунальну власність на сесії міськради 30 вересня.  Під кінець року,  для  будівництва аеропорту передано вже  60 земельних ділянок сільськогосподарського призначення  загальної площею  124 гектари.

Рішенням позачергової сесії 28 грудня, депутати прийняли районну дорогу між селами Шенборн та Нижній Коропець у комунальну власність Мукачівської громади, частину її передали під аеропорт.

Місце розташування майбутнього аеропорту погоджене з Державною авіаційною службу.

Аеропорт побудують на понад 300 га. землі за 4700 м. від Мукачева.

Він матиме два курси посадки без заходу на територію сусідніх держав і сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості Закарпаття та  України вцілому,  забезпечить регулярне авіасполучення  Закарпаття не лише з іншими регіонами України, ай країнами Європи.

Довжина злітно-посадкової смуги 2800 метрів. Сідатимуть літаки класу С.

Пасажиропотік на рік за оптимальних умов складатиме 1 млн. 400 тис. осіб.