Про затвердження нової форми Податкової декларації з туристичного збору!
Відділ економіки, опубліковано 11 січня 2023 року о 11:24

Звертаємо увагу платників туристичного збору, що за інформацією Головного управління ДПС у Закарпатській області, затверджено нову форму Податкової декларації з туристичного збору (наказ Міністерства фінансів України від 30.11.2022 № 403 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2022 року за № 1587/38923) зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2022 № 446 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 403» (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 року за № 1651/38987) (далі - накази № 403, № 446).

Нова форма декларації розроблена з метою забезпечення виконання Указу Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» (далі - Указ № 180) (у частині застосування Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - Кодифікатор)) та положень п.п. 49.18.8 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо подання Податкової декларації з туристичного збору (далі - Податкова декларація) за податковий (звітний) період, на який припадає дата ліквідації чи реорганізації.

Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:

• передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОTTГ) замість коду за КОАТУУ (рядок 2 додатка до декларації);
  • з метою зменшення помилок (розбіжностей) при поданні уточнюючих декларацій та забезпечення спрощення ведення автоматизованого обліку та аналізу поданих документів як з боку платників, так і контролюючих органів, а також розширення надалі сервісного обслуговування платників у рядку 1 заголовної частини декларації (поряд з позначкою «уточнююча») запроваджена позиція «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється»;
  • для забезпечення можливості надання декларації за податковий (звітний) період, на який припадає дата ліквідації чи реорганізації, яка не співпадає з квартальними термінами подання податкової звітності, у декларації передбачена відмітка про ліквідацію/реорганізацію податкового агента.

Накази № 403, № 446 розміщені на офіційному вебпорталі ДПС у розділі «Законодавство / Податки, збори, платежі / Місцеві збори / Туристичний збір / Нормативно-правові акти».

Форма декларації у редакції наказу № 403 зі змінами, внесеними наказом № 446, розміщена у розділі «Законодавство / Податки, збори, платежі / Місцеві збори /Туристичний збір / Форми звітності» за посиланням

Про технічну можливість застосування нової форми декларації, ДПС України буде повідомлено додатково.