Відділ ведення Державного реєстру виборців, опубліковано 20 січня 2023 року о 10:26

До Центральної виборчої комісії надійшли Постанови Верховної Ради України від 13 січня 2023 року, якими достроково припинено повноваження народних депутатів України Тараса Козака, Рената Кузьміна та Віктора Медведчука, у зв’язку з припиненням громадянства України. Вони були обрані на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від Політичної партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”.

Вирішуючи питання щодо можливості заміщення, тобто визнання обраними народними депутатами України наступних за черговістю кандидатів від зазначеної політичної партії, ЦВК взяла до уваги рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 червня 2022 року, залишене без змін постановою Верховного Суду від 15 вересня 2022 року, яким заборонено діяльність вказаної політичної партії.

Відтак ЦВК визнала заборону діяльності Політичної партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ” рішенням суду, яке набрало законної сили, обставиною, що унеможливлює ухвалення Комісією рішення щодо визнання обраними народними депутатами України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі наступних за черговістю кандидатів в народні депутати України у виборчому списку вказаної політичної партії відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України”.