У Лікарні святого Мартина виконують операції з стентування сонних артерій
Міська рада, опубліковано 30 серпня 2022 року о 16:25

Стентування сонних артерій – це  ендоваскулярна операція, яку призначають за значного звуження просвіту судин.

Основною причиною закупорки артерій є розростання атеросклеротичних бляшок на внутрішніх стінках, аж до повного закриття просвіту в артерії (оклюзії). Порушення кровотоку в сонних артеріях, що відповідають за кровопостачання головного мозку, являється головною причиною ішемічного інсульту.

Операція стентування сонної артерії - виконується в стаціонарних умовах, потребує попередньої підготовки, а саме: КТ ангіографії судин шиї та голови, УЗД доплерографія судин шиї, лабораторні аналізи.

Виконується як трансрадіальним доступом "через руку" або трансфеморально "через стегно" під місцевою або внутрішньовенною анестезією.

Під час операції виконують ангіографію, що фіксує результати хірургічного втручання у кількох проекцій. Стентування передбачає встановлення імпланту, що розширює діаметр судини в місці її звуження.

Стентування сонних артерій є високоефективним методом лікування атеросклерозу сонних артерій з метою профілактики порушень мозкового кровообігу. Перевага даної методики відсутність розрізів, нетривалий період стаціонарного лікування (2-3 дні) і післяопераційної реабілітації, а також висока ефективність, практично відсутність рецидивів.

Виконує операції завідувач відділення кардіології Мацюк Богдан Володимирович.

Записатись на операцію можна за наявності направлення від вузького спеціаліста Діагностичного центру лікарні (невролога, судинного хірурга), у разі терміновості звертайтесь до стаціонару лікарні для отримання невідкладної допомоги.

м. Мукачево, вул.Грушевського, 29 (Діагностичний центр лікарні)

вул. А. Новака (колишня Пирогова), 8-13 (стаціонарні відділення)

callcentr: