Водоканал планує переглянути тарифи на воду
Міська рада, опубліковано 14 грудня 2022 року о 10:40

Про це повідомляє керівник КП «Міськводоканал» Олег Казибрід. Наразі тариф в Мукачеві найнижчий в області. Тариф нижчий у два три рази, як в інших громадах краю.

Його планують підняти: централізоване водопостачання – 33,36 грн.за 1куб.м. без ПДВ(6,67 ПДВ), разом з ПДВ-40,03 грн.

Централізоване водовідведення–16,47 грн.за 1куб.м. без ПДВ(3,29 ПДВ) разом з ПДВ-19,76 грн.

Олег Казибрід зазначає, що це вимушений крок, адже якщо тариф залишиться діючим, то підприємство може збанкрутувати.

Що впливає на ріст тарифи?

• Втричі зросла вартість електроенергії з часу запровадження діючого тарифу. А це основна складова тарифу.
  • Вдвічі зросла вартість паливно-мастильних матеріалів та реагентів.
  • Більше, ніж наполовину зросла мінімальна заробітна плата.
  • Вдвічі зросла вартість обладнання.

Ще одна суттєва проблема, вирішення якої допоможе ріст тарифів.

Діючі економічно необґрунтовані тарифи роблять водоканал збитковим. Через це водоканал нарощує борги за електрику, підприємство покидають фахівці через низьку зарплату.

Які зміни робив цьогоріч водоканал?

У 2015 році воду цілодобово отримували мешканці всього 11 вулиць.

У жовтні цього року ( до ракетних обстрілів, які зруйнували енергосистему країни) в Мукачеві всі абонементи водоканалу отримували воду цілодобово.

Зростання тарифів дасть змогу провести модернізацію насосних систем й трубопроводів. Усі ці заходи спрямовані на економію використання електроенергії та необхідності в майбутньому частих поточних ремонтів.

Чи вплине зростання тарифів на соціально вразливі верстви?

Ні.

В Мукачеві до 15% містян отримуватимуть субсидії після зростання тарифів на водопостачання.

Лише минулого року мукачівці отримали 48 млн. гривень субсидій.  Тому підняття тарифів на водопостачання та водовідведення не "вдарить" по кишенях найбільш незахищених верст населення.

Зауваження та пропозиції приймаються від фізичних та юридичних осіб за адресою: м. Мукачево, вул. Олександра Духновича, 103В та/або на електронну адресу: kp.miskvodokanal19@gmail.com