Водоканал планує переглянути тарифи на воду, кажуть що крок вимушений
Міська рада, опубліковано 17 лютого 2022 року о 08:56

Про це повідомляє керівник КП «Міськводоканал» Олег Казибрід. Наразі  тариф в Мукачеві найнижчий в області.

Його планують підняти до 45,18 грн. Олег Казибрід зазначає, що це вимушений крок, адже якщо тариф залишиться діючим, то  підприємство може збанкутрувати.

Що впливає на ріст тарифи?

Вдвічі зросла вартість електроенергії з часу запровадження діючого тарифу. А це основна складова тарифу.

Майже вдвічі зросла вартість паливно-мастильних матеріалів та реагентів.

Більше, ніж наполовину зросла мінімальна заробітна плата.

На чверть зросла вартість обладнання.

Ще одна суттєва проблема, вирішенню якої допоможе ріст тарифів.

Діючі, економічно необґрунтовані, тарифи роблять водоканал збитковим. Через це водоканал нарощує борги за електрику, підприємство покидають фахівці через низьку зарплату.

Які зміни відбудуться після прийняття тарифу?

15 вулиць, які отримують воду з водозабору Севастопольський будуть забезпечені водою цілодобово.

З 13 до 18 годин (з 6:00 до 24:00) буде збільшена подача води  для мешканців 60 вулиць водозабору Чинадіївський.

Наразі в місті цілодобовим водопостачанням  вже забезпечено 80% мешканців міста.

Мета підприємства - забезпечити всіх мешканців міста цілодобовим водопостачанням.

Зростання тарифів дасть змогу провести модернізацію насосних систем й трубопроводів.  Усі ці заходи спрямовані на економію використання електроенергії та необхідності в майбутньому частих поточних ремонтів.

Чи вплине зростання тарифів на соціально вразливі верстви ?

Ні.

В Мукачеві до 25% містян отримуватимуть субсидії після зростання тарифів на водопостачання.

Лише минулого року мукачівці отримали 48 млн. гривень субсидій. Тому підняття тарифів на водопостачання та водовідведення не "вдарить" по кишенях найбільш незахищених верст населення.