Йодна профілактика у разі радіаційної аварії - МОЗ України
Міська рада, опубліковано 22 серпня 2022 року о 14:39

Для зменшення негативного впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу використовують калій йодид, що називається йодною профілактикою. Приймання препарату блокує щитоподібну залозу та не дає накопичуватися радіоізотопам йоду.

Приймати профілактичну дозу треба лише після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики. Оповіщенням займаються місцеві органи виконавчої влади всіма доступними засобами масової інформації.

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається, якщо людина завчасно прийняла препарат за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Приймання препарату залишається ефективним одночасно з надходженням "хмари" та через 6 годин після. Фахівці не радять приймати препарат через 24 годин після її надходження.

Де взяти калій йодид?

У разі аварії передбачено оперативне визначення пункту видачі препарату, які будуть найближчими до місця проживання людей. Якщо аварія станеться, то не рекомендується залишати місце укриття до офіційного повідомлення місцевої влади, бо через це можна наразитися на ще більшу небезпеку.

Кому і як потрібно приймати йодид калію?

• Діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.

Людям старшим 40-річного віку калій йод не призначається.