Зареєструватися кандидатом в усиновлювачі можливо онлайн
Служба у справах дітей, опубліковано 21 вересня 2022 року о 11:09

На порталі «Дія» запрацювала послуга «Усиновлення: реєстрація кандидатом», завдяки якій мешканці Мукачівської міської територіальної громади та особи з числа внутрішньо переміщених, зареєстровані на території громади, які хочуть усиновити дитину, можуть подати заяву щодо реєстрації їх кандидатами в усиновлювачі онлайн.

Для цього, потрібно зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія; обрати послугу у списку; заповнити базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дитину, яку бажаєте усиновити: стать, вік тощо. Далі слід дочекатись отримання даних з реєстрів. Потім необхідно завантажити потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними; підписати заяву електронним підписом та надіслати її на опрацювання.

Упродовж 5 робочих днів служба у справах дітей Мукачівської міської ради перевірятиме заяву, після її схвалення обстежить житло, в якому проживають дорослі, щоб зрозуміти, чи можна в ньому проживати усиновленій дитині. Якщо все добре, то потенційних батьків  направлять на навчання до Закарпатського обласного центру соціальних служб, за результатами якого  особи, що звернулись, будуть взяті на облік служби, як кандидати в усиновлювачі.