Розпорядок роботи

П’ятниця

перерва

Контакти

89600, Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Духновича Олександра, 2 (каб. № 50-51)

Начальник Служби у справах дітей

Посада

Заступник начальника служби у справах дітей

Посада

Головний спеціаліст з питань обліку та соціального захисту дітей, що опинились у складних життєвих обставинах Служби у справах дітей

Посада

Головний спеціаліст з питань обліку та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Служби у справах дітей

Посада

Головний спеціаліст Служби у справах дітей

+380 (3131) 3-46-90

Служба у справах дітей захищає права дітей, надає правову допомогу батькам та дітям, сприяє запобіганню порушенням та поновленню прав дітей.

Якщо вам відомо про факт порушення прав дитини, ви можете звернутися до служби та отримати кваліфіковану консультацію та допомогу з питань:

• залишення дитини без догляду батьків;
  • залишення дитини в небезпеці, не забезпечення належної медичної допомоги та лікування;
  • неналежне виконання батьками батьківських обов’язків;
  • насильства по відношенні до дитини;
  • порушення права дитини на житло;
  • порушення права дитини на освіту;
  • використання дитячої праці;
  • втягнення дітей до жебрацтва та злочинної діяльності;
  • розв’язання конфліктів між батьками, що розлучаються стосовно місця проживання дитини, способу участі у вихованні дитини батьків, що мешкають окремо від дитини.

Служба опікується питаннями забезпечення кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, власною родиною та сприяє розвитку на території міста сімейних форм виховання, здійснює влаштування дітей даних категорій на виховання у сім'ї громадян.

Якщо ви бажаєте створити прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу (взяти на себе відповідальність за виховання дитини, що залишилась без піклування батьків) вам необхідно звернутися до служби та надати наступні документи:

• довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;
  • довідку про склад сім’ї;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі), або копію свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, які розлучені);
  • копію паспортів кандидатів;
  • висновок про стан здоров’я заявника та осіб, які проживають разом з ним, складений за формою;
  • довідку про наявність чи відсутність судимості заявників та осіб, які проживають, чи проживатимуть з ними на спільній житловій площі за адресою створення дитячого будинку сімейного типу/прийомної сім’ї;
  • письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом з кандидатами, засвідчену нотаріально або написану власноручно в присутності посадової особи;
  • документи, що підтверджують родинні стосунки з дитиною.

Наявність належних матеріально-побутових умов проживання, відсутність заперечень з боку медиків та правоохоронців є підставою для отримання громадянами позитивних висновків для взяття дитини в сім'ю на виховання. Створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу оформляється рішенням виконавчого комітету.

Якщо ви бажаєте усиновити дитину, вам необхідно звернутися до служби та надати наступні документи:

• копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами державної податкової служби;
  • копію свідоцтва про шлюб, укладену в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
  • висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою, визначеною Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 р. №905;
  • засвідчену нотаріально письмову згоду другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
  • довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
  • копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

На підставі поданих документів служба готує висновок про можливість (не можливість) заявникам бути усиновлювачами. Висновок служби та пакет документів, зібраних заявниками, надають майбутнім батькам право звертатись в пошуках їх майбутньої дитини до всіх служб у справах дітей обласних державних адміністрацій та Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини в м. Київ. Питання усиновлення вирішується в судах за місцем перебування.

Прикріплені файли