Гаряча лінія міста
(03131) 3-46-91
Меню

Центральна міська бібліотека імені О. Духновича

Контакти

м. Мукачево, вулиця Духновича Олександра, 1

телефон

+38 (03131) 2-20-46

Розпорядок роботи

Понеділок – субота (остання середа місяця – санітарний день)

10:00-18:00

Керівництво

Директор

Хруник Мирослава Василівна

Підпорядкування

Управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради

Мукачівська міська бібліотека одна з найстаріших бібліотек краю. Питання про необхідність створення бібліотеки в Мукачеві було підняте ще в 1919 році, хоча організація облаштування бібліотеки розпочалася тільки на початку 1929 року. 26 листопада 1929 року публічна бібліотека міста Мукачева вперше відкрила двері для своїх читачів. При бібліотеці діяли абонемент та читальня. Структурне вдосконалення і розширення функцій бібліотеки розпочалось із 1947 року. Зокрема, у 1947 році діяли три абонементи, читальна зала, відділ пересувних бібліотек і міжбібліотечний абонемент, а книжковий фонд складав майже 60 тис. книг. В цьому ж році окремо відкрито і бібліотеку для дітей.

Наприкінці 60 років XX століття постало питання про реконструкцію бібліотеки. Будувало її все місто. В 1975 році ошатна будівля прикрасила центр міста. На першому поверсі розмістилася дитяча бібліотека, на другому – абонемент, на третьому – читальний зал для дорослих. 

У 1977 році розпочалась централізація бібліотечної мережі. Міська бібліотека стала головною для бібліотек, розташованих в мікрорайонах міста. 

У 1993 році центральній міській бібліотеці присвоєно ім’я видатного культурно-громадського діяча Закарпаття Олександра Духновича. 

1996 рік відзначився відкриттям сектору краєзнавчої літератури, де акумулюються й бібліографічно опрацьовуються всі документи про край та Мукачівську міську територіальну громаду.

У серпні 2003 року в рамках конкурсу проєктів «Інтернет для читачів публічних бібліотек», організованого Посольством США в Україні, у міській бібліотеці відкрито Інтернет-центр, який є зараз невід’ємною і надзвичайно активною структурною ланкою ЦБС. 

Центральна міська бібліотека ім. О.Духновича та міська бібліотека для дітей є методичними центрами для бібліотек усіх систем і відомств розташованих на території громади, тут проводяться семінари-навчання, майстер-класи тощо, за обміном досвіду приїжджають бібліотекарі не тільки із Закарпаття, але й з інших областей країни.

За кошти міського бюджету у 2015-2017 роках проведено капітальні ремонти II та III поверхів будівлі бібліотеки та даху. А у 2019 році завдяки проєкту Бюджету громадських ініціатив “Бібліотека дитячих мрій “Ч.І.З. (Читаємо. Інформуємо. Забавляємо.)” урочисто відкрито після капітального ремонту міську бібліотеку для дітей.


До послуг користувачів діють: 

 • абонемент для дорослих
 • абонемент для юнацтва
 • читальна зала (є доступ до Wi-Fi зв’язку)
 • сектор краєзнавчої літератури
 • Інтернет-центр.

Центральна міська бібліотека ім. О. Духновича - багатофункціональний відкритий простір з комплексним поєднанням якісного книжкового фонду (понад 70 тис. примірників) та місцем для зустрічей і спілкування. Бібліотекою налагоджено активну співпрацю з громадськими організаціями, соціальними інституціями, творчими об’єднаннями, волонтерами. При бібліотеці діють: громадська юридична приймальня, уроки комп’ютерної грамоти, організовуються школи з вивчення англійської мови, психологічні тренінги тощо. Для пенсіонерів, людей з особливими потребами тимчасово переселених осіб, учасників АТО усі бібліотечні послуги надаються безкоштовно. 

Розгорнути усі
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux