23 митців Мукачева отримали премію ім. О. Духновича
Міська рада, опубліковано 08 жовтня 2020 року о 11:06

Три роки тому в місті з ініціативи міського голови впроваджено Мукачівська міська премія імені Олександра Духновича

Загальний призовий фонд премії становить 240 тис. гривень. яка присуджується у шести номінаціях. У 2019 році введено головну нагороду — Гран-прі, з призовим фондом 90 тис.  гривень. Всього за роки існування премії лауреатами у номінаціях стали 23 творчі особистості міста та 1 творчий колектив, лауреатом Гран-прі — 1 творча особистість. Загальна виплата коштів становить 960 тис. гривень.

Лауреати премії у номінаціях:

- “Художня література” (лауреати: Мирослав Дочинець за роман «Мафтей» (2017 рік); Валентина Попелюшка за повість “Отісатко” (2018 рік); Тетяна Рибар за збірку вибраного “Дзиґар” та збірку верлібрів “Високе небо” (2019 рік); Жанна Хома за збірку казок “Маленькі історії Дарчика та Міккі (2020 рік)

- “Педагогічна діяльність” (лауреати: Ігор Білик за збірку «Білий птах» (2017 рік), Віктор Машика за методичний посібник “Усі уроки “Основи правознавства” 9 клас” (2018 рік), Тетяна Рогальська за методичний посібник “Формування культурологічної компетентності учнів 5-11 класів на уроках української мови: прагматичний аспект” (2019 рік); Василь Шкріба за методичний посібник “Відродження духовності й моралі, формування здорової, всебічно розвинутої особистості засобами туризму та краєзнавства (2020 рік)

- “Літературознавство та публіцистика” (лауреати: Оксана Головчук та Петро Паровінчак за книгу-фотоальбом «Мукачево – місто відкритих сердець» (2017 рік); Віктор Дворниченко за книгу «Голгофа и воскресение Михая Мункачи» (2018 рік); Сергій Бисага за історико-етнографічний нарис “Лалово” (2019 рік); Степан Сікора за збірник публіцистики “Матеріали на здобуття Мукачівської міської премії імені Олександра Духновича, 2013-2019 роки” (2020 рік)

- “Музично-виконавське мистецтво” (лауреати: Віктор Янцо за альбом «Співаночки про любов» (2017 рік), Іван Піров за навчально-методичний посібник “Зерна любові та краси” (2018 рік); Вокальний гурт “Бревіс” за авторську різдвяно-новорічну концертну програму “Зимова історія” (2019 рік); Ігор Білик за ювілейний творчий вечір “Янголе мій” та однойменний аудіо СД альбом (2020 рік)

- “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво” (лауреати: Іван Бровді за скульптуру «Ром-двірник» (2017 рік); Аттіла Коприва за живописний твір “У обіймах любові” (2018 рік), Ігор Луценко за живописний твір “Свято вина” із серії “Етнічні портрети” (2019 рік), Лариса Бровді за живописні роботи “Весна”, “Коминар”, “Вечір” (2020 рік)

- “Театральне мистецтво” (лауреати: Вероніка Тищук за створення образу Едіт Піаф у виставі «Едіт Піаф» (2017 рік), Петро Коваленко за втілення образу головного героя Вареника у водевілі-жарті “По-модньому” Михайла Старицького (2018 рік), Василь Фурдь за роль князя Корятовича у виставі “Князь Корятович” за твором Олександра Гавроша (2019 рік)

2020 року Гран-прі присуджено Лідії Пироговій, народній артистці України, провідній актрисі Мукачівського драматичного театру за роль Бабусі Еухенії у виставі “Дерева помирають стоячи” за п'єсою Алехандро Касона (номінація “Театральне мистецтво”).