8-9 листопада у Страсбурзі відбувається дводенний діалог високого рівня “Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період”
Відділ ведення Державного реєстру виборців, опубліковано 09 листопада 2022 року о 14:00

Серед української делегації – представники Центральної виборчої комісії на чолі з Головою Олегом Діденком.

Мета діалогу – досягти згоди між ключовими національними зацікавленими сторонами щодо подальших дій вдосконалення законодавчої бази, які стосуються багаторівневого врядування та виборів (у світлі європейських стандартів та належних практик).

Серед обговорюваних питань:

• Який подальший шлях розвитку доброго демократичного врядування в Україні у повоєнний період?
  • Як забезпечити поступовий перехід від військової адміністрації в режимі воєнного стану до цивільної адміністрації?
  • Як забезпечити демократичне середовище для виборів та виборчі права громадян у повоєнній Україні?

Під час виступу Олег Діденко зробив огляд дискусійних питань організації та проведення виборів після Перемоги України. Зокрема, наголосив на важливості пошуку балансу між якнайшвидшим забезпеченням формування виборних органів державної влади і місцевого самоврядування та створенням належних умов для їх проведення.

Олег Діденко наголосив і на одному з найбільших викликів проведення майбутніх виборів — велика кількість внутрішньо переміщених осіб та громадян, які на період дії воєнного стану виїхали за кордон. Тож ще один важливий чинник для забезпечення належної організації голосування — актуалізація бази даних Державного реєстру виборців та створення умов для складання та уточнення списків виборців.

Багатосторонній діалог високого рівня “Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період” проходить у межах спільної ініціативи Центральної виборчої комісії, Міністерства розвитку громад та територій, Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Ради Європи “Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період”.