"Хочу зазначити, що в Україні жоден міський голова та жодна міська рада не встановлює графіки відключень та не впливає на відключення електроенергії"
Міська рада, опубліковано 30 листопада 2022 року о 14:54

Для того, щоб зняти всі спекуляції з питань відключення електроенергії в громаді:

"Хочу зазначити, що в Україні жоден міський голова та жодна міська рада не встановлює графіки відключень та не впливає на відключення електроенергії."

Днями енергетики заявили, що на Закарпатті дефіцит потужності електроенергії зріс до 70%. Тобто, електрику могли подавати менше як для третини споживачів. Всі ми розумуємо, що причиною цього є війна, адже ворог руйнує нашу інфраструктуру. Для відновлення мереж потрібен час, значні зусилля та обладнання. Потужностей просто фізично не вистачає на всіх споживачів. На жаль, такі є справи станом на зараз. Сподіваємося, що з кожним днем дефіцит потужності знижуватиметься і світло в наших оселях буде більше часу протягом доби. Але всі ми добре розуміємо, якщо росіяни знову будуть бити ракетами нашу інфраструктуру, ситуація лише погіршуватиметься. Потрібно бути готовими до всього.

ХТО доводить ліміти електроенергії і хто відключає?

Національна енергетична компанія «Укренерго» доводить  ліміти до обленерго. Обленерго самостійно визначає види відключень - аварійні чи планові – і безпосередньо їх застосовує.

ЧОМУ в деяких будинках світло вимикають рідко?

Мешканців багатоповерхівки, вулиці, які підживлені до лінії, яка постачає енергію критично важливим інфраструктурним об’єктам  відключатимуть найрідше і в останню чергу.

ЧОМУ електроенергію увімкнули, а води й досі нема?

Водозабори розташовані в різних частинах міста  та районі. Якщо в цей час нема електроенергії на водозаборі, нема змоги подавати її до вас. Якщо ж водоканалу подали електрику, їм потрібен час та потужності для заповнення водопровідної системи.

Що ми робимо зі свого боку?

Для об’єктів критичної інфраструктури закупляємо генератори:

1. Купили генератори для лікарні. Відділення працюють та надають медичні послуги.
  2. Купили генератори для укриттів в школах
  3. Для забезпечення водопостачання закуповуємо генератори для водоканалу, щоб була можливість хоча б мати воду у будинках.
  4. Для забезпечення роботи котелень навчальних закладів теж закуповуються генератори.
  5. Формуємо пункти обігріву, де можна як зігрітися, так і підзарядити ґаджети, павербанки. Вони працюватимуть не лише в школах та ЦНАПі, а й долучаємо бізнес – супермаркети та АЗС.

В умовах війни нам потрібно готуватись до складної зими.

Сіяти паніку – це те, чого і прагне ворог.

Але ми стійкі, й Перемога за нами!