Мукачево увійшло в ТОП-5 рейтингу прозорості 100 найбільших міст України
Міська рада, опубліковано 15 квітня 2022 року о 10:33

Рейтинг складає Transparency International Ukraine вже 5-тий рік поспіль.

Мукачево зайняло 5-те місце в рейтингу прозорості 100 найбільших міст України за результатами 2021 року, - повідомили 14 квітня укладачі.

В порівнянні з 2020 роком Мукачево піднялось на 11 позицій й отримало 81,3 бала.

Рейтинги демонструють, наскільки успішно розвивалося місцеве самоврядування до початку повномасштабного вторгнення.

Маріуполь очолив рейтинги вдруге, адже попереднього року місто також отримало першість. Міська рада не лише формально виконала визначені законодавством вимоги, а й втілила багато належних практик, зробивши місто взірцевим у сфері публікації даних, наданні онлайн-послуг, роботи з геопорталом.

Вперше за час дослідження одразу 5 міст перетнули позначку у 80 балів та отримали категорію «прозорих». Окрім Маріуполя, п’ятірку лідерів прозорості у 2021 році складають Львів, Дніпро, Дрогобич та Мукачево.

Міста ухвалили важливі рішення щодо публікації даних, бюджету, електронної демократії, стратегій розвитку та регуляторної політики. Результатом зусиль став безпрецедентний за всю історію програми «Прозорі міста/Transparent cities» рівень відкритості. Загалом за 5 років середній показник прозорості 100 міст зріс на 62,2%.

Лідерами у Рейтингу підзвітності стали Маріуполь, Дніпро, Тернопіль, Львів, Бахмут.

Чому важливо про це говорити? Бо прозорість та підзвітність — це не тільки те, що допомагає містам розвиватись у мирний час. Це ті фактори, які допомагають долати кризи ефективніше. Саме стрімкий розвиток місцевого самоврядування дозволяє сьогодні успішно давати відсіч ворогу. Мери — реальні лідери своїх громад.

Потрібно фіксувати успішні кроки місцевого самоврядування, аби не лише відновити, а й примножити їх після спільної перемоги у війні над ворогом.

А ще — підкреслити, якими прогресивними, зразковими та проєвропейськими були, є, і будуть наші українські міста!

Ознайомитись з рейтингом можна тут: https://transparentcities.in.ua/city/mukachevo/2021