Гаряча лінія міста
(03131) 3-44-00
Меню
Претенденти на здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича 2021 року
Міська рада, опубліковано 15 січня 2021 року о 10:17

Номінація «Театральне мистецтво»:

Матл Сірануш Миколаївна, провідна актриса Мукачівського драматичного театру — роль Оповідачки у виставі «Свято солодкої лободи» за п'єсою Лесі Степовички.

Матл Сірануш Миколаївна закінчила Харківський інститут мистецтв (спеціальність: актриса театру і кіно). Працювала в Мукачівському драматичному театрі з 1985 року по 1988 рік, та з 1996 року по сьогодні. 

За час роботи у театрі нею зіграно понад 50 ролей. Серед них найулюбленіші: пані Смітт у виставі «Голомоза співачка» Іонеско, Нінель у виставі «Конкурс» О. Галіна, Віра у виставі «Рядові» О. Дударева, Аріана Кларенс у виставі «Блез» К. Маньє, Аня у виставі «Останній герой» О. Марданя, Фрузя у виставі «Дами та гусари» А. Фредро, жінка у виставі «Сім днів вічності» Ф. Крівіна, Тетяна у виставі «Кішки-мишки» О. Марданя, Стелла у виставі «Великодушний рогоносець» Ф. Кроммелінка, Голда у виставі «Тев’є молочник», Г.Горіна, за мотивами творів Шолом Алейхема. Оповідачка у виставі «Свято солодкої лободи» Л. Степовички, та інші.

Артистка чудових зовнішніх даних, широкого творчого діапазону, з великим натхненням працює над будь-якими ролями, запропонованими режисерами-постановниками. За роки праці у театрі, артистка Сірануш Матл виросла в одну з провідних актрис, користується заслуженим авторитетом у колективі, член Художньої Ради театру. 

За роль Адели у виставі «Дім Бернарди Альби» Ф. Гарсіа Лорки актриса нагороджена обласною театральною премією ім. братів Шерегіїв.

Актриса демонструє яскравий творчий темперамент, виразну пластику об’єднану з достовірністю внутрішнього психологічного процесу. Постійно працює над собою. Успішним результатом її самостійної роботи стала роль Айседора Дункан у виставі «Айседора» З. Сагалова. 

На Мукачівську міську премію ім. О.Духновича номіновано роль Оповідачки у монодрамі «Свято солодкої лободи» Лесі Степовички. Це одна з найуспішніших ролей, яку виконує провідна актриса Мукачівського драматичного театру Сірануш Матл. Робота присвячена пам'яті жертв голодомору в Україні. Оповідачка – Сірануш Матл, органічно проживає разом з героїнею цей складний, руйнівний, болючий період життя, який назавжди, на всі покоління не зруйнував, а додав всім нам сил боротися і йти далі попри все. Складність виконаної ролі у тому, що актриса протягом години монодії, слідує чіткій режисерській партитурі, яка побудована не на яскравій, зовнішній формі, а на конструкції ритму, який через актора переводить вимір часу у простір. Сірануш Матл проводить свою роль за наміченими, обдуманими та зафіксованими моментами виразності. Вона скерована режисером, мова оповідачки чітко вивірена, акцентована, логічно побудована, тому доносить не тільки думку, але й через інтонації – почуття героїні.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux