Спрощена процедура влаштування дітей, залишених батьківського піклування
Служба у справах дітей, опубліковано 05 квітня 2022 року о 17:13

Постановою Кабінету Міністрів України № 349 від 22.03.2022 року «Про зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав дітей на період надзвичайного або воєнного стану» дозволено під час дії на території України надзвичайного або воєнного стану влаштування дітей, які внаслідок військової агресії російської федерації проти України залишились без батьківського піклування, у тому числі діти, розлучені із сім’єю, до функціонуючих дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування, в межах передбаченої граничної чисельності. Наразі в місті працює 6 дитячих будинків сімейного типу, до яких є можливість влаштувати ще 12 дітей. До одного з будинків вже влаштовані дві дівчинки, позбавлені батьківського піклування з Сумської області. На чергове засідання виконавчого комітету Мукачівської міської ради підготовлений проєкт рішення щодо влаштування до другого з будинків сімейного типу хлопчика з м. Одеси, який залишився без батьківського піклування внаслідок хвороби матері, яка перешкоджає їй супроводжувати сина.

Враховуючи те, що тимчасове влаштування дітей за спрощеною процедурою не передбачає виплату державної соціальної допомоги на утримання дітей в дитячих будинках сімейного типу, для створення належних умов для розміщення, проживання, виховання та розвитку дітей, яких війна розлучила з батьками, міська влада у 2022 році на 150 тисяч гривень збільшила видатки в міському бюджеті на реалізацію Програми «Захисту прав дітей» на 2022-2024 роки. Відповідні зміни до програми прийняті на позачерговому засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради, яке відбулось 01.04.2022 року.