Загальнонаціональна хвилина мовчання
Міська рада, опубліковано 28 лютого 2023 року о 09:00

Український футболіст та військовослужбовець Артур Гриценко загинув 22 квітня 2022 року у боях з російськими окупантами під Харковом. Йому було 44 роки.

Артур народився у смт Городниця Житомирської області. З дитинства захоплювався спортом, зокрема, футболом. Його батько був футболістом і тренером, тож син пішов його стопами. Закінчив відділення футболу Львівської школи-інтернату спортивного профілю (нині – Львівський фаховий коледж спорту). У 17 років почав кар’єру футболіста. Грав на позиції захисника. На професійному рівні виступав за футбольні клуби: «Львів», «Карпати-2», «Галичину-Карпати», «Газовик-Скалу» та інші команди. Після завершення спортивної кар’єри тривалий час жив у Франції.

З початком повномасштабного вторгнення окупантів Артур повернувся до України та став на її захист. Спочатку у лавах ТРО, а згодом приєднався до 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

«Друже, ти був стіною на футбольному полі і завжди йшов до кінця. Надійніших людей я не зустрічав. Низький уклін батькам за тебе!» – написав колишній одноклубник загиблого Андрій Сливка.

«Вічна тобі пам'ять, Герою! Співчуття родині. Ніколи б не повірила, що мої учні колись будуть гинути на війні. Будь проклята орда московська до десятого покоління! За кожного нашого вбитого сина, за кожну дочку буде вам люта кара! Слава Україні і її Синам! Я пишаюся тобою, Артур. Низький тобі уклін від всього українського народу», – написала вчителька Руслана Шимчук.

Поховали військовослужбовця у селі Наталівка на Житомирщині. В Артура залишилися батьки, брат та родичі.